KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15482025

nr 1548 2025

Lou Laurin-Lam

(1934-2012), Sverige

Blandteknik, Signerad, daterad -90. Mixed media, collage. Bladets mått: 31x22 cm, yttermått inklusive ram: 42x31

Lou Laurin-Lam, svensk-fransk målare född utanför Falun 1934, död 2012 i Frankrike.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 19 juni 2023
kl 19:33:35

1/6 22:30:41 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 19 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Lou Laurin-Lam

Läs mer om Lou Laurin-Lam